ATMAGE8  fusebit AVR Doctor

 

Toto zařízení slouží k opravě zamčených, nebo špatně naprogramovaných Mikroprocesorů ATMEL, nebo ATTiny, které ve zlomku sekundy opraví do továrního nastavení. Největším problémem je nesprávný zdroj nastavení hodin (fusebity CKSEL), zakázání programování SPI (fusebit SPIEN), nebo nastavením režimu reset pin I / O (fusebit RSTDISBL).

Schéma zapojení:
Kliknutím na náhled se zobrazí v plné velikosti.
Soubory ke stažení:
DPS a schéma pro eagle sch, brd
DPS a schéma ve formátu PNG
Soubory DPS pro tisk v měřítku 1:1

  Ke stažení Zde   staženo x

Popis zapojení:

Seznam podporovaných systémů:

Zařízení v současné době podporuje tyto systémy, i když ne všechny byly testovány. Zkušební systémy jsou zvýrazněny zeleně.
1kB:
AT90S1200, Attiny11, ATtiny12, ATtiny13 / A, Attiny15
2kB:
ATtiny2313 / A, Attiny24 / A Attiny26, ATtiny261 / A Attiny28, AT90s2333, Attiny22, ATtiny25, AT90S2313, AT90s2323, AT90s2343
4K:
Atmega48 / A, Atmega48P / PA Attiny461 / A Attiny43U, Attiny4313, Attiny44 / A Attiny48, AT90S4433, AT90s4414, AT90s4434, Attiny45

Popis:

Zařízení je velmi jednoduché a levné stavět, jen Atmega8 (nebo kompatibilní, viz níže), v roli lékaře, dvě LED, mikiny, stabilizátor, tranzistory. Stačí připojit "ukamenován" UC a stiskněte tlačítko start a systém provede požadovanou operaci a náš pacient bude přiveden zpět k životu. Na desce jsou je jeden slot pro výše uvedené MCU - tedy ty, nejoblíbenější. Pro procesory HVSP 8pin a 14 pin ATTiny, které nelze programovat paralelně, protože mají příliš málo pinů. Můžete si vytvořiť své vlastní další adaptéry pro jiné typy procesorů ve DIP nebo SMD. Není třeba, nicméně, proveďte adaptér opravit jeden Procik, můžete tak učinit pomocí kontaktního pole a kombinuje signály z příslušných kolíků. Jak na to? Viz poznámka Váš katalog Avraam, přejděte na kartu "Memory programování" a potom "paralelního programování" - se jmény signálu a pin jako zásobníku. Všechny piny jsou popsány pod základní DIP40 a příloha je také "prázdné" adaptér projekt. Na horních částech musí pájet nějaké propojky, nebo, deska může být také provedeny jako oboustranné. 12V napájecí zdroj stabilizovaný. Rezistory R7 na R23 může mít hodnotu 100 ohmů až 1K, navrhuji spíše 330ohm. Mějte na paměti, že tři špendlíky bity datové linky jsou také používány ISP programátor programovat aktualizace - přístroj nebude pracovat správně, pokud takové podlutujemy k nim s programátorem.

Činnost systému:

Jumper ERASE umožní vymazat všechny paměti v případě uvedeném Lockbitu (bez nich není možné vymazat posunu Fusebitu). Při propojení systému a stiskněte tlačítko START spouští program programovacím režimu vysokého napětí. Je to HVSP nebo HVPP závisí na konfiguraci hardwaru, lidsky řečeno, systém detekuje adaptér připojen HVSP a bude pracovat automaticky v tomto režimu. Bez tohoto adaptéru, pracuje v HVPP. První věc, kterou je systém dělá čeká na horním stavu na pin RDY / BSY ukázaže dobrý vstup do programovacího režimu. Po přečtení podpisu připojený mikrokontrolér a zkontroluje, zda je to zvládne. Dalším krokem je vymazat všechny paměti, pokud je to povoleno. Lockbity pak jsou kontrolovány, a není-li zablokovat přístup, doktor čte fusebity a porovnává je s předem uloženy v databázi. Když k tomu dojde, šetří vytváření, přičemž v úvahu, zda váš pacient rozšířila fusebits nebo ne. Některé starší AVR systémy jsou pouze jeden bajt fuse - LOW - a to je také vzít v úvahu. Program na konci ověří správnost uložených dat a odpovídající LED sinalizací.

Indikace LED diod:

zelená - fusebity opraveny a ověřily, systém opravit. Je-li zabezpečení nastaveno lockbit, pouze zkontroluje, zda odpovídají fuse, a pokud ano, ale také rozsvítí LED.
červená - problém čtení podpis, žádný systém ani žádný podpis v databázi.
blikající zelená - Podpis číst, fusebity nesouhlasí s doktorem, ale jsou nastaveny lockbity a musí být umožněno vymazat paměť je opravit.
bliká červeně - Podpis číst, lockbity off, ale nelze z nějakého důvodu uložit nový fusebity.

 

Zapojení pochází z jednoho polského webu a funguje spolehlivě.