Stručný návod do EAGLE pro začínající uživatele.
Tady pár obrázků funkcí tlačítek v programu.
 

Panel nástrojů pro kreslení DPS

Panel nástrojů kreslení pro schémat

Paleta barev

Změna ikonek ve verzi 7.x.x a klasického vzhledu Eagle (Doporučuji)
Verze 7 a 8 přináší modernější grafický vzhled uživatelského rozhraní, ale také své neduhy... Pěkné ikony používané od počátku byly nahrazeny moderními texty a ikonami, které lépe vystihují funkce a nimi zhoršují orientaci uživatele v programu, kteří neumí anglicky. Uživatel EAGLE si může vybrat mezi klasickými a novými textovými ikonami. Holt, obrázek bez textu dokáže přečíst každý co znamená.
Eagle od verze 7.7.5 do verze 8.1.0 má nový vzhled. Ten je dost nepřehledný, graficky vymakaný. Ale v nastavení Eagle v. 7.x.x zůstala funkce, kde se dá přepnout klasický vzhled. Verze 8.x.x toto nastavení již nemá.

Instalace programu a patchu
Nejprve musíme nainstalovat program EAGLE 7.x.x. Až soubor otevřete, ničeho se nebojte, pravděpodobně ho antivirák označí za nebezpečný vir a smaže ho. Znovu se nebojte, vir to opravdu není. Takže musíte po dobu aplikování antivirák na chvilku vypnout. Autor jenom ten patch jen nepodepsal, proto ty zmatky... Není to ale podmínkou, nekvalitní antiviráky, které nenajdou ani velký prd, tento patch budou na 50% ignorovat, jako by se nic nestalo. Pár nekvalitních antiviráků jako třeba Avast, AVG, Norton, a hlavně ten humus McAfee... Nejlepší antivirák na světě je ESET antivirus. Nemá žádné omezení, ani jako free.

Zakázání automatických aktualizací v Eagle
Automatické aktualizace je zlo všech programů, aby vývojáři nutili uživatelé používat nové programy a znemožnit jim tak používat starší verze, ve kterých jsme se naučili dobře pracovat, na kterou jsme si zvykli, která se nám líbí...

Otevírání souborů sch, brd, lbr automaticky
Po nainstalování EAGLE nejdou automaticky otevítat soubory vytvořeného projektu, proto se dají spouštět dvěmi způsoby: přímo z programu Eagle, nebo automaticky ze souboru (uloženého projektu).

Nastavení routovaných čar a spojů v návrhu DPS
Někomu se to může líbit, někomu, jako třeba mě se to nelíbí a docela to obtěžuje a návrh nevypadá zrovna hezky... Je to popis čar a spojů. Ale naštěstí se to dá vypnout.  Starší verze tuto funkci mají, ale je vypnutá. novější verze 7 toto funkci mají zapnutou a je těžké jí najít, tak vám ukážu jak se toho zbavit.

Zde je pár videonávodů pro EAGLE
Nevytvořil jsem jen textové a obrázkové návody... Ale i video návody.